IE8/IE9/IE10-webbläsaren stöds inte längre. Använd en aktuell webbläsare för att kunna besöka vår webbplats.

Otroliga klappar för en digital jul Klicka här

Se våra specialerbjudanden här Klicka här

Anslut dig till vår e-postlista för de senaste erbjudandena Klicka här

Press

For the Press

Media & Community Relations

Allmänna pressfrågor
510-713-6035 mediarelations@logitech.com

Företagskommunikation

USA och globalt
Krista Todd
510-713-5834 ktodd@logitech.com
Europa
Ben Starkie
41 79 292 3499 benstarkie@cumulus.bs
Juliette Legrand, EMEA, Product PR & SM
+41 (0)21 863 5019 jlegrand@logitech.com
Asien och Stillahavsregionen
Cannis WongAsien och Stillahavsregionen, Senior Public Relations Manager
852 2821 5900 cannis_wong@logitech.com

USA/Kanada

LifeSize
Maria Galler
201-699-6027 mgaller@lifesize.com
Product PR – Ultimate Ears
Beth Swierk
415-348-2734 beth.swierk@ultimateears.com
Product PR – Spel- och datortangentbord, webbkameror och headset
Wendy Spander
510-713-5393 wspander@logitech.com
Product PR – Datormöss
Ann Finnie
510-713-5854 afinnie@logitech.com
Product PR – Digitala hem och datorhögtalare
Amanda Sanyal
510-713-5051 asanyal@logitech.com
Product PR – Mobil
Jessica Monney
510-713-5830 jmonney@logitech.com
Videosamarbete
Ann Finnie
510-713-5854 afinnie@logitech.com

Latinamerika

Argentina
Nicolás Paglione
54 11 5199 6025 npaglione@muchnik.co
Brasilien
Mariana Laun
55 11 96324 4616 mariana@smartpr.com.br
Mexiko
Damaris Zimbron Santillan
52 55 6392 1100 damaris@anothercompany.com.mx

Asien och Stillahavsregionen

Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Asien och Stillahavsregionen

Cannis Wong
+852 2821 5900 cannis_wong@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Indien

Mohit Sharma
msharma@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Taiwan

Allen Hsieh
+886 2 6606 6716 ahsieh1@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Hongkong

Carol Suen
+852 2821 5926 csuen@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Sydkorea

Seung Hyun Jung
82 2 761 1207 sjung1@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Sydostasien – Filippinerna, Singapore, Vietnam, Malaysia, Thailand, Indonesien

Jeanette Wu
+65 6887 6419 jjwu1@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Kina

Cannis Wong
852 2821 5900 cannis_wong@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Australien

Estelle Baldry
+61 2 9764 8330 ebaldry@logitech.com
Logitech Product PR, Asien och Stillahavsregionen
Nya Zeeland

Joanna Graham
+6421 665 216 jgraham@logitech.com

Japan Logicool

Logitech Product PR, Japan
Logicool, Japan

Taira Takahashi
+81 3-6894-3200 logicool-press@ssu.co.jp

Europa

Logitech Product PR, Europa
Österrike

Doris Steiner
+43 (1) 717 86-132 logitech@ketchum-publico.at
Logitech Product PR, Europa
Belgien

Karolien Cloots
+32 2 474 17 40 karolienc@lvtpr.com
Logitech Product PR, Europa
Kroatien

Dalibor Jakus
+385 1 3095 248 dalibor@nulaosam.hr
Logitech Product PR, Europa
Tjeckien

Ivan Sobička
+420 272 016 813 ivan.sobicka@dataconsult.cz
Logitech Product PR, Europa
Danmark

Karin Norgaard
+45 33 14 00 00 karin@thinkpr.dk
Logitech Product PR, Europa
Finland

Jiri Koivuniemi
+358-40-8378097 jiri@visionist.fi
Logitech Product PR, Europa
Frankrike

Jean Christophe Malard
+33(0)1 46 34 60 60 logitech@wellcom.fr
Logitech Product PR, Europa
Tyskland

Saskia Stolper
49 (0) 69 25 66 93-0 logitechall@hotwirepr.com
Logitech Product PR, Europa
Grekland

Sophia Belouka
+306937014444 sophia@nestmedia.gr
Logitech Product PR, Europa
Ungern

Szátmari Péter
+36 1 880 3077 szatmari.peter@cafepr.hu
Logitech Product PR, Europa
Italien

Jessica Morante
0039 (0)2 700251 logitech@imageware.it
Logitech Product PR, Europa
Israel

Sharon Elbaz
+972 52 5055959 sharon@point-team.co.il
Logitech Product PR, Europa
Nederländerna

Julien Harbers
+31(0)317 410483 logitech@whizpr.nl
Logitech Product PR, Europa
Norge

Martin Pira
+47 926 28 084 martin.pira@jcpnordic.com
Logitech Product PR, Europa
Polen

Maciej Piotrowski
0048 730 840 300 maciej.piotrowski@digitalopengroup.pl
Logitech Product PR, Europa
Rumänien

Tudor Daescu
+40 723529765 tudor@prpeople.ro
Logitech Product PR, Europa
Ryssland

Anastasia Salnikova
+7 495 783 73 03 logitech@rose.ru
Logitech Product PR, Europa
Serbien

Jelena Đorđević Knežević
+385 1 3095 248 jelena@nulaosam.eu
Logitech Product PR, Europa
Spanien

Zuriñe Martín
+34 934 521 600 zurine.martin@equiposingular.com
Logitech Product PR, Europa
Sverige

Martina Zetterkvist
+46 (0)70 674 38 13 martina.zetterkvist@jcpnordic.com
Logitech Product PR, Europa
Schweiz

Claudia Christen
0041 43 499 16 22 logitech@prfact.ch
Logitech Product PR, Europa
Turkiet

Ezgi Genç
+90 212 233 22 38 logitech@ab-pr.com
Logitech Product PR, Europa
Ukraina

Yuliya Geydyunas
0038 44 496 28 12 yuliya.geydyunas@180prpa.com.ua
Logitech Product PR, Europa
Förenade kungariket Storbritannien och Nordirland

Lauren Hill
+44 (0)20 7792 7465 logitech@feverpr.com

MELLANÖSTERN

Logitech Product PR, Europa
UAE

Tryphena Greenwood
+971 4 275 49 00 tryph@houseofcomms.com

Afrika

Logitech Product PR, Europa
Sydafrika

Candice Appel
27 (0) 11 470 5900 candice@cravingnovity.co.za